Tarcze IPSC

Tarcze IPSC w skrócie tarcze do International Practical Shooting Confederation tłumacząc na polski tarcze według Międzynarodowej Federacji Strzelectwa Praktycznego. Co wyróżnia IPSC? Ruch, presja czasu i dynamika, tam nie posiedzisz i nie będziesz czekał ze strzałem kilka minut. Tam liczy się presja czasu i wynik. Praktyczne sytuacje które mogą przydażyć się w życiu codziennym. Zapytacie kto to wymyślił lub skąd się to wzięło. Już spieszę z odpowiedzią.

Około 1930 w USA agencja znana każdemu FBI dostrzegła braki w wyszkoleniu agentów. Podczas akcji mieli oni strzelać biegnąc, chować się za samochodem lub innymi obiektami aby za chwilę wychylić się i strzelić. Wszystko wymagało dynamiki i presji czasu, a szkolenia w tamtych czasach opierały się o cele statyczne które nie oddawały praktycznych sytuacji. Agenci nie byli skuteczni ze względu na błędne szkolenie. Postanowiono to zmienić i z czasem ze szkolenia agentów FBI powstała dyscyplina z międzynarodowym regulaminem.

W naszej ofercie znajdziesz tarcze ipsc zgodne z normami strzelectwa praktycznego. Tarcze wykonane są ze stali certyfikowanych HARDOX 500 i HARDOX 550. Do strzelania z 9mm polecamy HARDOX 500 sprawdzi się idealnie, zaś jeżeli chcesz tarcze ipsc które będą uniwersalne wybierz HARDOX 550 do nich będziesz mógł strzelać z każdej broni.

Tarcze IPSC w naszej ofercie są w dwóch wariantach: z jednym otworem przystosowane do zamocowania na haku lub na specjalnym uchwycie ze śrubą lub z dwoma otworami do zawieszenia na stojaku za pomocą łańcucha, pasa lub linki stalowej wszystko według uznania. Potrzebujesz innego wzoru tarczy IPSC? Napisz do nas a wykonamy ją specjalnie dla ciebie 😉

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4