Gong strzelecki

Gong strzelecki lub inaczej gongi strzeleckie są najczęściej kupowanymi celami stalowymi. Swoją popularność zawdzięczają niskiej cenie oraz uniwersalności dzięki której można ich użyć na każdej strzelnicy. W naszym sklepie internetowym tarcza-strzelecka.pl dostępne są gongi metalowe wykonane ze stali kuloodpornych stosowanych na strzelnicach i poligonach wojskowych mianowicie certyfikowanych stali HARDOX 500 i HARDOX 550. Zastosowanie gongu strzeleckiego jest zależne tylko i wyłącznie od wyobraźni strzelca. Można je stosować z przeszkodami w formie opon, desek lub też tylko zaczepić do łańcuchów i po prostu strzelać. Wszystko zależy od strzelca i obranego scenariusza. Na początek zabawy zalecamy kupno stojaka wbijanego w ziemię oraz średniej wielkości celu metalowego. Gongi strzeleckie montuje się do stojaka strzeleckiego za pomocą łańcucha i śrub również dostępnych u nas jest to najpopularniejsze rozwiązanie i najtańsze zarazem.

Wybór stali przy zakupie gonga strzeleckiego jest sprawą bardzo ważną. Po przeprowadzonych testach zalecamy wybór stali HARDOX 550 jest ona minimalnie droższa od stali HARDOX 500, a wytrzymuje nieporównywalnie więcej. Stal HARDOX 500 jest stosowana głównie do strzelania z wiatrówek i pistoletów, amunicja karabinowa zostawia na niej ślady. Porównując stal HARDOX 550 i AR500 ta pierwsza stal wytrzymuje o wiele więcej. Ale zapytacie dlaczego, przecież AR 500 to stal pancerna o zastosowaniu wyłącznie militarnym na którą potrzebna jest koncesja. Właśnie i tutaj jest wporwadzanie przez sprzedających w błąd AR 500 to nie to samo co ARMOX. AR 500 to zabieg marketingowy aby kupujący myśleli że kupują stal pancerną ARMOX, a w rzeczywistości może być to nawet zwykła stal gdzie po prostu sprzedający dopisał AR 500 aby więcej zarobić, a w rzeczywistości robione są ze stali borowej która nie nadaje się do zastosowań militarnych. Aby nie rzucać słów na wiatr postanowiliśmy wykonać test gongów strzeleckich. Kupiliśmy na popularnym portalu ogłoszeniowym OLX gongi wykonane z AR 500. Wynikiem testu było że 8 na 10 gongów nie miało twardości 500HB, a 5 z nich miało twardość poniżej 300HB !!! Po testach na tych gongach z popularnym nabojem 7,62 x 39 było widać rozbierzności w zastosowanych materiałach i żadnen z gongów mimo zapewnień sprzedawców nie był wykonany z ARMOXA.

Chcesz towar z certyfikatem który będzie służył latami? Kup gong strzelecki ze stali HARDOX. Współpracujemy z wieloma strzelnicami i każda z nich jest zadowolona z naszego produktu. Kilka z tych strzelnic używało oryginalnego ARMOXa ale po testach z naszymi gongami postanowili przestawić się na HARDOX ze względów ekonomicznych ( HARDOX jest o wiele tańszy ) oraz ze względu na żywotność którą Hardox przewyższa stal ARMOX, po prostu może przyjąć więcej pocisków.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13